Видови портали за плаќање

Видови портали за плаќање

Дали имате онлајн бизнис и не знаете какви порти за плаќање да користите? Овде ви оставаме пребарување со најдобрите модни писти.

Нови социјални мрежи

Нови социјални мрежи

Дали сакате да бидете свесни за новите социјални мрежи кои можат да ги заменат оние што ги знаеме? Еве ви оставаме компилација.

Што е Желба

Што е Желба

Дали сакате да купите евтино? Потоа треба да знаете што е Wish, платформа како Aliexpress каде што можете да купите сè по ниска цена.

што е одложено плаќање

Што е одложено плаќање

Дознајте што е одложено плаќање и како тоа може да влијае на вашата е-трговија, така што клиентите купуваат повеќе производи и трошат повеќе.

како функционира одложи ме

Како функционира Одложи ме

Дали сте слушнале за Aplazame? Дали знаете како функционира „Одложете ме“? Ако не знаете и имате онлајн продавница, ова ве интересира. Многу.

Како да заработите пари на TikTok

Како да заработите пари на TikTok

Дали правите видеа, но не знаете како да заработите пари на TikTok? Ви ги даваме клучевите за да добиете дополнително на крајот на месецот.

што е е -трговија

е -трговија: што е тоа

Дали навистина знаеме што е е -трговија? И различните видови постојат? Откријте с everything што треба да знаете за оваа „електронска трговија“

Инстаграм во живо

Инстаграм во живо

Дали сте пробале Instagram Live? Ако имате е -трговија, ова е многу корисна алатка за да се поврзете со вашите клиенти и корисници.

води

Потенцијални клиенти

Дали некогаш сте се запрашале што се тоа водство? Откријте ја неговата дефиниција, како и клучевите за да ги пронајдете за вашиот бизнис.

пазар

Што е пазар и како работи?

Дали сте чуле за пазарот? Откријте што е овој бизнис модел и како функционира, што собира неколку онлајн продавници за да продадете повеќе.

видови стратегии за маркетинг

7 типа на стратегии за маркетинг

Откријте ги видовите маркетинг стратегии што најмногу се користат и како можете да ги примените за вашиот бизнис во зависност од целта што ја имате.

избришете страница на Фејсбук

Како да избришете страница на Фејсбук

Откријте како лесно да избришете страница на Фејсбук од вашиот компјутер или мобилен телефон. Знајте ги чекорите што треба да ги преземете за да го направите тоа.

онлајн рекламирање

Рекламирање преку Интернет

Дали имате е-трговија, но не разбирате премногу за рекламирање преку Интернет? Ние ви ги даваме клучевите за да ги знаете видовите на реклами на Интернет.

Што е CMS

Што е CMS

Не знаете што е CMS, но дали сте го слушнале овој поим неколку пати? Откријте што е тоа и зошто е поврзано со е-трговија.

компании кои користат социјални медиуми

Компании кои користат социјални мрежи

Постојат многу компании кои користат социјални мрежи, но каков успех? Прегледуваме некои случаи што можат да ни дадат индиции за тоа како да го направиме тоа.

Алиекспрес, дали е сигурен?

Алиекспрес, дали е сигурен?

Ако сте го виделе Aliexpress, можеби сте се прашувале дали е сигурен или не. Можете ли да го купите тој производ по поволна цена? Пронајди.

Како да продавате на Винтинд

Како да продавате на Винтинд

Ако сакате да знаете како да продавате во Vinted чекор по чекор тука, ви ги даваме клучевите за да ви помогнеме да имате дополнителни средства на крајот на месецот.

Како да се напушти

Како да се напушти

Дали сакате да знаете како да се напуштите? Ви го објаснуваме концептот и ви ги даваме клучевите за да разберете како работи овој бизнис.

чисти играчи

Чистите играчи

Во овој контекст, чисти играчи се оние деловни активности или компании на кои им е потребна само врска за да работат ...

Оригинални деловни идеи

Оригинални деловни идеи

Дали сакате да започнете компанија и ви требаат оригинални деловни идеи? Не грижи се, еве неколку што можат да успеат.

Амазонски плаћања

Што е тоа Amazon Payments и како работи?

Amazon Payments е платформа за плаќање преку Интернет што им овозможува на клиентите да плаќаат за своите набавки користејќи сметка на Amazon.

Како да избришете сметка на Instagram

Како да растат на Инстаграм

Ако сакате да научите како да растат на Инстаграм за да бидете влијател на социјалната мрежа, еве неколку клучеви за да го постигнете тоа.

Како да пребарувате клучни зборови

Како да пребарувате клучни зборови

Знаењето како да пребарувате клучни зборови е многу важно на Интернет бидејќи, на овој начин, ќе можете да ја достигнете целната публика што ја има вашиот бизнис.

google adwords кампањи 1

Видови кампањи Adwords

Откријте ги видовите кампањи Adwords за да можете да добиете резултати засновани на вашите цели: продадете повеќе, повеќе веб сообраќај ...

Алтернативи на Woocommerce

Алтернативи на Woocommerce

Ако Woocommerce не е она што го баравте, пронајдете ги алтернативите на овој приклучок преку неколку опции што ви ги претставуваме.

како да се промовира е-трговија

Како да се промовира е-трговија

Откријте како да ја промовирате е-трговијата и да ја натерате да стигне до корисниците и тие да станат клиенти. Имаме идеи за вас.

Мондијален реле

Што е тоа реле Мондијал

Откријте што е Мондијал реле, карактеристиките на овој систем и како можете да го користите за да испратите пакет до вашиот дом или во одреден пакет

WooCommerce

Што е WooCommerce

Откријте што е Woocommerce и зошто толку многу веб-страници се одлучуваат за овој систем за нивната онлајн продавница или е-трговија.

Што е PayPal?

Како да креирате сметка во PayPal

Paypal е многу популарен начин на плаќање на Интернет. Дознајте повеќе за тоа и како да креирате сметка на Paypal за неколку минути.

Како да продавате преку Интернет: претходни чекори

Како да продавате на Интернет

Ако сакате да знаете како да продавате преку Интернет, тука зборуваме за методите што можете да ги користите за да пристигнат вашите производи.

како се продава на Амазон

Како да продавате на Амазон

Откријте како да продавате на Амазон чекор по чекор. Од избор на тип на продавач до она што мора да направите за да се регистрирате во Амазон.

Што е Clickbait и како работи?

Ако сте поминале некое време на Интернет, веројатно сте виделе статии и слики со наслови како примерите ...

Како работи Shopify?

Shopify е канадска компанија за е-трговија со седиште во Канада, која развива софтвер за ...

Што е гласовна трговија?

Друг аспект што треба да го земете предвид од сега е дека Гласовната трговија е трансакциски аспект на гласовните пребарувања.

Зошто да инвестирате во UX?

UX Design е филозофија за дизајн која има за цел да создаде производи што ги задоволуваат специфичните потреби на нејзините крајни корисници.

Потрошувачки права при набавки преку Интернет

Потрошувачите имаат низа права во врска со нивните набавки кои мора да ги регулираат овие комерцијални процеси. Исто така, потрошувачките права при набавките Се признаваат правата на потрошувачите при купување преку Интернет и сето тоа и покрај фактот што во некои случаи оваа реалност може да се игнорира во односите со потрошувачкиот сектор

сè за геолокацијата

Иднината на геолокацијата

Објаснување на сè што е поврзано со геолокација, од тоа што е и како работи, до неговата употреба во бизнисот и нејзината идна важност.

Лого на Алиекспрес

Пронајдете брендови на AliExpress

Ние ви оставаме упатства за пребарување на брендови и производи во AliExpress, покрај објаснувањето за видовите производи што можете да ги најдете во продавницата за е-трговија

што е амазон

Што е тоа Амазон?

Toе ви ја раскажеме историјата на Амазон од нејзиниот почеток до денес, изненадувачки е и пример за пар

PayPal во престашоп

Поставете PayPal во Престашоп

Ние ги објаснуваме сите чекори што треба да ги следите за да го конфигурирате PayPal во PrestaShop за вашата продавница за е-трговија на едноставен и лесен начин.

премиер на Амазон

Што е Amazon Premium?

Овој пат ќе ги објасниме вистинските предности да се биде Amazon Premium, како што се испораките и многу други опции, фотографии од Амазон, семејство, итн.

вратете се чекор по чекор amazon

Како да вратите производ на Амазон?

Ако сакате да вратите производ на Амазон, дојдовте на вистинското место, тука ќе ви објасниме: Како ефикасно и брзо да вратите производ на Амазон