Е-шоу 2017 година

Е-шоуто се етаблира како најголем саем за е-трговија во Шпанија и Латинска Америка. Тоа е настан во кој стручни изложувачи се среќаваат во Области за е-трговија, дигитален маркетинг, хостинг и облак, социјални медиуми и мобилен и Интернет на нештата.

За време на минатите изданија, беа презентирани низа дебати, мастер класи, работилници и форуми за состаноци за да се надополни обуката на сите оние претприемачи онлајн бараат да започнат или да растат со нивниот бизнис.

Е-шоу 2017 во Шпанија

Оваа година ќе има две испораки во Шпанија. Првиот ќе се одржи во Барселона во 29-то издание на 22 и 23 март со влез од 25 евра. Оваа година роботиката, новите технологии, интернетот на нештата и вештачката интелигенција беа протагонисти.

Во „Продавница на иднината“ на технолошкиот напредок што се применува на Smart Retail. Е го најдеме и Новиот моден форум, точка на средба за престижни брендови од различни модни сектори кои наоѓаат во електронската трговија начин да ја прошират својата интернационализација.

Во однос на изложувачите можеме да ги најдеме Скот Арпаџијан, извршен директор на Softonic International; Ернесто Какавале, директор за развој на бизнис за Алибаба во Шпанија и Португалија; Карлос Бланко, основач на Конектор; и на многу повеќе личности од деловниот свет на Интернет.

Во истиот настан ќе бидат присутни е-логистика, место за средби за малопродажни претприемачи и национални и меѓународни даватели на логистика кои нудат ефикасни и иновативни решенија.

Во однос на Мадридско издание знаеме дека ќе биде на 4 и 5 октомври на ИФЕМА. Иако маршрутата сè уште не е објавена, очекуваме дека, како и изданието во Барселона, ќе биде несекојдневен настан за проширување на нашата обука како облак-претприемачи.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.