Веб-страниците за електронска трговија кои доминираат на пазарот на Интернет

Веб-страниците за електронска трговија кои доминираат на пазарот на Интернет

Со овој напредок во светот на интернетот, создадени се разни страници кои доминираат на онлајн пазарот, овие страници продаваат повеќе од 10,000 артикли дневно, што ги прави голема компанија на светскиот онлајн пазар, победувајќи ги традиционалните пазари со стапка на продажба многу пониско од овие. Следно, ние ќе ви кажеме што најпознати страници во онлајн купување.

Индекс

eBay

Можеби најпознатата страница кога станува збор за купување и продажба, оваа компанија е основана во 1995 година и има толку голем успех што од 2002 до 2015 година станаа сопственици на најголемата компанија за системи за плаќање преку Интернет. Од САД, Paypal. Ebay не само што нуди место каде што можете да купувате и продавате стоки и производи, туку исто така ви дава можност да можете да ги аудирате вашите производи, каде што другите корисници нудат различни износи на пари, и во кое корисникот со највисока понуда ќе земе производот во одреден временски период.

Амазон

Веб-страницата со најголем број продажби во светот, има голем број на продажби кои се близу 50,000 милиони долари, оваа страница го има првото место на страниците за електронска трговија во светот. Амазон е основана на 6 јули 1994 година во градот Сиетл, Вашингтон, САД. Со бројка од скоро 150,000 вработени, неспорно е најважната компанија за купување и продажба во светот.

Син Нил

Основана во 1999 година, таа е најголемата интернет-страница на Интернет во однос на дијаманти и накит, оваа интернет-страница се натпреварува со традиционални продавници за накит како што се „Тифани и Ко“, а исто така се натпреварува и против онлајн продавници како што се „Белгија дијамантс“ и „Рингсбери .ком“ Има извор на приход од 473 милиони долари и има персонал од 300 вработени.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.