Këto janë bankat më të mira të imazhit pa pagesë

Bankat më të mira të imazhit

Nëse keni një tregti elektronike dhe zakonisht publikoni artikuj në mënyrë që Google të vizitojë më shpesh dyqanin tuaj, një nga nevojat që keni do të jenë imazhet. Këto që tashmë i dini mund të jenë të mbrojtura nga e drejta e autorit. DHE Një nga mënyrat për të shmangur problemet është të përdorni bankat më të mira të imazhit për të shkarkuar ato që janë në përputhje me temën që keni shkruar.

Por cilat janë atje? Ata janë të gjithë njësoj? A ka banka imazhi falas pa të drejtë autori? Epo, po, dhe këtu do t'ju lëmë një listë të të gjitha atyre që mund të vizitoni për të gjetur atë imazh që po kërkoni.

Pixabay

Burimi Pixabay_Pixabay

Burimi_Pixabay

Fillojmë me një nga bankat më të mira të imazhit, dhe gjithashtu një nga më të përdorurat. Ne ju njoftojmë sepse, nëse ajo që dëshironi është të përdorni foto falas, mbretër falas dhe se askush nuk i përdor ato, kjo mund t'i komplikojë gjërat për ju.

Megjithatë, është një nga më të mirat sepse ka pothuajse gjithçka. Sigurisht, nëse ndonjëherë vendosni një fjalë në spanjisht dhe nuk ju jep rezultate, provoni të bëni të njëjtën gjë me atë fjalë në anglisht. Është marrëzi, por kemi vënë re se motori juaj i kërkimit ndonjëherë jep disa rezultate për spanjisht dhe të tjera për anglisht.

Ashtu siç ju paralajmërojnë, Ju nuk duhet t'i jepni autorësinë autorit, megjithëse nëse dëshironi ta bëni këtë, është mirë.

Jay mantri

Kaluam nga një shumë i njohur në një tjetër jo aq të njohur. Në fakt Shkojmë në uebsajtin e Jay Mantri dhe aty gjejmë një faqe plot me fotografi nga vetë autori që ju lejon t'i shkarkoni dhe përdorni ato.

Në fakt, të rejat ngarkohen muaj pas muaji dhe kanë cilësi të jashtëzakonshme dhe janë mbresëlënëse.

Tani, është e vërtetë që ato nuk funksionojnë për të gjithë, dhe do të varet nga tema që do të diskutohet në tregtinë tuaj elektronike nëse gjeni një të përshtatshme apo jo.

StockSnap.io

Një tjetër nga bankat më të mira të imazhit që keni në internet, për ta shkarkuar falas dhe pa pasur nevojë të jepni autorësinë, është kjo. Janë foto me definicion të lartë që, siç do ta shihni në faqe, klasifikohen sipas kategorive.

Sigurisht, ju keni një motor kërkimi që të mund të shkoni drejtpërdrejt te ato që janë më të dobishme për ju. Dhe ka edhe një shtesë: ai ka një redaktues imazhi në internet me të cilin mund ta modifikoni foton sipas dëshirës tuaj, në mënyrë që të mos keni nevojë ta bëni më vonë (ju tashmë e shkarkoni atë perfekt për publikimin tuaj).

kek i vockël

Jo, nuk po ju japim një bankë imazhesh me foto të kekëve (ose kifleve të dekoruara). Është emri, kurioz për të thënë të paktën, i Faqja e fotografit Jonas Wimmerström i cili ofron imazhet e tyre falas, kështu që ju mund t'i përdorni ato kudo pa u dhënë autorësinë.

Fotot janë të ndryshme, por, siç ju thamë më parë, do të varet nga tema që ju duhet të jenë për të gjetur disa të përshtatshme.

123RF

Po, ne e dimë, kjo është një nga bankat më të mira të imazhit, por e paguar. Sidoqoftë, ai ka një seksion që nuk është aq i njohur ku mund të shkarkoni vektorë dhe imazhe falas.

E vetmja gjë që ju kërkon është që të regjistroheni.. Por pasi ta bëni këtë, do të keni mundësi të hyni në atë përmbajtje.

Natyrisht, fotot ndonjëherë nuk janë pikërisht ato që ju kërkoni, as nuk janë të një cilësie të mirë. Në fakt, kur sheh ato falas dhe ato me pagesë, diferenca bie shumë në sy.

Por kush e di? Ndoshta do të gjeni atë që vërtet funksionon për ju për botim.

Arkivat e Fushave Publike

Arkivi i Domenit Publik Burimi_Arkivi i Domenit Publik

Burimi_Arkivi i Domenit Publik

Kjo faqe nuk është aq e njohur. E megjithatë është një bibliotekë e madhe imazhesh që nuk janë të mbrojtura nga e drejta e autorit.

Ai ka vetëm një problem dhe ai është se nuk ka një motor kërkimi. Duhet të shikoni në bazë të klasifikimit që kanë bërë për të parë imazhet që përshtaten me atë që kërkoni.

Ne e rekomandojmë sepse Është një nga faqet ku fotot përsëriten më pak në motorët e kërkimit. Kanë shumë origjinale që nuk i gjen në faqet e tjera (dhe kjo është mirë që ju të publikoni foto që nuk i ka askush tjetër, pa paguar).

freepng

Një tjetër nga bankat më të mira të imazheve, gjithashtu me foto që zakonisht nuk shihen në faqe të tjera, është Freepng. Karakterizohet nga ofrimi i vektorëve mbi të gjitha, dhe me një sfond transparent (prandaj png).

Ka motorin e vet të kërkimit, por mund të shihni edhe kategoritë e ndryshme në të cilat klasifikohen imazhet që ka.

Ushqime Ushqimore

Nëse tregtia juaj elektronike bazohet në ushqim, kjo do të jetë një nga bankat më të mira të imazhit që do të keni. Dhe është ajo Ka vetëm imazhe të ushqimit, pjatave, përbërësve, ushqimeve...

Dhe e gjithë kjo falas. Pra, për artikujt që lidhen me ushqimin mund të jetë perfekt, megjithëse për momentin nuk arrin 2000 skedarë (kohë në kohë).

Burst

A priori, kjo është një nga bankat më pak të njohura të imazhit. Por për dyqanet online ose faqet e internetit mund të jetë alternativa më e mirë për të gjetur imazhe që funksionojnë.

E vetmja gjë që ju kërkojnë është të regjistroheni në faqe. Dhe, në këmbim, Ju mund të keni mijëra imazhe falas që mund t'i përdorni komercialisht ose personalisht.

Siç ju themi, është ai që, për tregtinë elektronike, ia vlen të nënshkruhet sepse mund të gjeni foto që përshtaten mirë me biznesin tuaj.

Republika ISO

Republika ISO Burimi_ISO Republika

Burimi_ISO Republika

Edhe pse po flasim për bankat më të mira të imazhit, kjo që ka edhe mijëra të tilla, ka edhe video, të gjitha me licencë Creative Commons Zero (do të thotë që mund t'i shkarkoni falas dhe pa autorësi).

Ka shumë kategori dhe foto të ndryshme që nuk i shihni në banka të tjera imazhi, kështu që ka një shans më të madh për të gjetur disa unike (të paktën kur i përdorni).

Siç mund ta shihni, ka shumë banka me imazhe më të mira. Dhe gjithnjë e më shumë dalin. Ajo që duhet të keni parasysh është se kur shkarkoni këto imazhe, shumë të tjerë tashmë mund t'i përdorin ato. Dhe nëse doni diçka më origjinale dhe të papërdorur, do t'ju duhet të gërmoni pak më thellë dhe të shkoni tek ajo që ata nuk përdorin. A rekomandoni ndonjë më shumë?


Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.