5 shembuj të tregtisë elektronike të suksesshme

Shembuj të tregtisë elektronike të suksesshme

Deri tani ju ndoshta keni një ide mjaft të mirë për atë që e bën një faqe të tregtisë elektronike të funksionojë mirë dhe se ka shumë avantazhet e tregtisë elektronike. Sidoqoftë, asgjë më mirë sesa të njohësh shembuj specifik të platformave që me të vërtetë po arrijnë sukses në segmentin e tyre. Ne ju ndajmë më poshtë 5 shembuj të tregtisë elektronike të suksesshme.

Secili prej këtyre shembujve të tregtisë elektronike ka një model biznesi shumë ndryshe. Ne ju rekomandojmë që të analizoni pikat e forta dhe të dobëta të secilit, si dhe trajektoren e tyre me kalimin e kohës, në mënyrë që të shihni se si ata janë përshtatur me ndryshimet teknologjike dhe shoqërore. 

Amazon, shembulli më tipik i tregtisë elektronike

Amazon Spain përgatit një Ditë të re të Hapur për 30 Shtator

Ndoshta platforma e tregtisë elektronike më së miri e njohur sot dhe me sukses të dëshmuar. Kompania ka arritur të jetë e suksesshme në tregtinë elektronike duke lejuar njerëz të tjerë të shesin produktet e saj në faqen e saj të internetit, por gjithashtu ofron një numër të madh të produkteve të të gjitha llojeve më vete.

"Si të shesësh në Amazon USA", letër e re e bardhë nga SaleSupply
Artikulli i lidhur:
"Si të shesësh në Amazon USA", letër e re e bardhë nga SaleSupply

Staples

Alsoshtë gjithashtu një tjetër nga dyqanet më të suksesshme të tregtisë elektronike në internet e cila shquhet për krijimin e saj të pastër dhe të thjeshtë në internet, përveç që ka një listë mjaft të shumëllojshme të kategorive, funksionin e kërkimit, transportin falas për të gjitha porositë. Pa dyshim, një Ecommerce shumë i suksesshëm.

Luginë

Kjo është një kompani e njohur gjerësisht në segmentin e kompjuterëve desktop dhe laptopë. Ajo gjithashtu ka një Tregti elektronike e suksesshme nga ku blerësit mund të përdorin një larmi të gjerë produktesh, ulje speciale dhe një dizajn plotësisht të optimizuar për të maksimizuar përvojën e blerjes.

eBay

eBay nis një fushatë për të lehtësuar hyrjen e NVM-ve

Kjo është një uebfaqe e tregtisë elektronike, i njohur për ofrimin e ankandeve të të gjitha llojeve të produkteve. Këtu gjithashtu njerëzit mund të regjistrohen dhe shesin produktet e tyre drejtpërdrejt. Ai përfshin një program për mbrojtjen e blerësit që tregon se sa mirë mund të bëni me shërbimin ndaj klientit.

ThinkGeek

Alsoshtë gjithashtu një shembull tjetër i sukses në tregtinë elektronike, u përqendrua në shitjen e produkteve të tilla si vegla, pajisje elektronike, koleksione, bluza, etj. Çdo produkt është përshkruar në mënyrë të përsosur dhe fotot e përfshira ilustrojnë karakteristikat e tij kryesore në detaje; padyshim një shembull i të gjithë përpjekjeve të bëra për krijimin e një Ecommerce tërheqës.

A njihni më shumë shembuj të tregtisë elektronike? Sigurisht, ka shumë më tepër dhe secila prej tyre ka veçoritë e veta, por ndoshta pesë më lart janë disa nga rastet më përfaqësuese që ekzistojnë sot.

Nëse dëshironi të përmendni disa të tjera shembull i tregtisë elektronikeNa lini një koment dhe na tregoni se çfarë ju pëlqen në lidhje me të.


7 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Andrew dijo

  Pershendetje pershendetje!
  Si të jemi të suksesshëm në tregtinë elektronike?

  1.    Shpatë dijo

   mbajtja ° ° ° ° ° ° ° °

 2.   loli dijo

  Dëshironi të pini një kafe në lokalin e gjyshit tim.

 3.   lol dijo

  keta burra ishin batimamaron

 4.   maria dijo

  Përshëndetje, unë do të doja të di tregtinë elektronike në arsim.
  Falënderim

  1.    tupapilego dijo

   tregtia elektronike në arsim quhet të mësuarit

  2.    Sintija dijo

   Unë dua të di më shumë për tregtinë elektronike