Што е Quipu, вашиот софтвер за наплата преку Интернет

Quipu е софтвер за наплата преку Интернет развиена главно за агенции и МСП. Програмата има лесен и пријателски кориснички интерфејс за употреба, дозволувајќи управување со секој од аспектите поврзани со административните функции на компанијата.

Карактеристики и функции на Quipu

Оваа програма е дизајнирана да олесни наплата Преку креирање на секаков вид фактури, како и неограничени проценки. Софтверот исто така има можност автоматски да ги генерира сите оние фактури што се сметаат за периодични.

Не само тоа, софтверот исто така дозволува поврзете банки и синхронизирајте ги сите сметки за проверка што корисникот ги бара. На овој начин сите банкарски трансакции се чуваат видливи на сметката во банка за да се консултираат во секое време.

квипу

Уште повеќе увоз, Квипу може да се користи и за работа со даноци. Во овој случај има способност да пополнете ги даночните обрасци автоматски од сите податоци внесени во програмата. Овие даночни модели вклучуваат Модел 303, Модел 130, Модел 111, Модел 115, Модел 390, Модел 180, Модел 190 и Модел 347.

Покрај ова, откако ќе се пополнат соодветните даночни форми, преку софтверот што можете испратете директно до Агенцијата за даноци. Quipu исто така ви овозможува да креирате различни сметки за секој од соработниците во вашиот работен тим.

Ова, исто така, овозможува споделување информации и дури можете да увезувате контакти или да создавате нови контакти, како и да ги пратите и управувате со секој клиент и добавувач.

квипу

Quipu исто така обезбедува поддршка за приклучоци, така што додатоците на Prestashop и WooCommerce сега можат да се интегрираат. Исто така, кажете дека во блиска иднина, развивачите на софтвер исто така ќе вклучат а систем наречен OCR.

квипу

 

Ова ќе ви овозможи да поставите било каков билет или сметка за трошок што има формат во хартија и само со тоа што ќе ја фотографирате. Кога е испратено до поштенското сандаче за сметка, алатката ќе ги прочита полињата, а потоа автоматски ќе ги креира и пополнува споменатите трошоци.

Благодарение на интеграцијата на гореспоменатите приклучоци, сите фактури, без разлика дали се приход или трошок, создадени во онлајн продавницата, ќе бидат автоматски достапно на сметката на корисникот во Quipu. Ова значи дека ќе можете да ги видите сите фактури што чекаат наплата, фактурите платени и секоја нарачка што ќе ја примите во онлајн продавницата, сето тоа во реално време.

Дури и фактури до добавувачи, трошоци за набавка и воопшто сите оние фактури и билети генерирани од комерцијалната активност, исто така, ќе бидат достапно на сметката на Quipu. Бидејќи е автоматски процес, задачите стануваат побрзи и полесни, па затоа е поудобно да ги пренесете сите овие информации на кој било софтвер за сметководство што се користи.

Кои се придобивките од Quipu?

Сите карактеристики и функции што веќе ги споменавме, развиени се сметајќи дека тие можат да ја олеснат работата, како за малите и средни компании, така и за средните компании, земајќи без проблем фактурирање на нивниот бизнис.

квипу

Покрај тоа, софтверот е оптимизиран така што компаниите можат да управуваат со целото нивно портфолио на клиенти од едно место. Затоа, со Quipu, и МСП и хонорарни преведувачи стекнуваат можност да управуваат и да ги контролираат своите деловни активности од единствена платформа. Тоа е, тие ќе ги имаат сите свои финансиски информации во времето што го сакаат, секогаш ажурирани и со предност што можат да донесуваат одлуки во реално време.

Ако ве интересира овој софтвер, ние во моментов нудиме А. попуст купон во Е-трговија во Актуалидад што се состои од -20% попуст на првата месечна исплата на кој било план. Сè што треба да направите е да копирајте го и залепете го следниот код за купон во соодветниот дел од вашата сметка на Quipu на таков начин што попустот ќе биде ефективен при првата уплата.

Купон: е-трговија20


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.