Што е CRM и зошто ми е потребен за мојата веб-страница за е-трговија?

Ако сакате да имате успешна страница за е-трговија Постојат неколку точки што треба да ги земете предвид, особено ако сте голема компанија што има многу профит годишно. Секоја компанија и секоја компанија што сака успех мора да одржува добар систем за да ги задржи своите клиенти задоволни, што треба да биде приоритет на компанијата.

Следно, ќе објасниме и дадеме знајте што е CRM и затоа што работи на одржување на добар систем не само административно, туку и за да ги задржи вашите клиенти задоволни.

Што е CRM?

Терминот CRM се акроними за неговото име на англиски јазик "Управување со односите со клиентите", Што на шпански јазик може да се преведе како"Односи помеѓу клиенти и вработени”, Овие кратенки можат да имаат две различни значења што можат да бидат, администрација заснована на односот со клиентите.

Ова е модел за управување со вашата компанија врз основа на задоволство на клиентите, ако вашата компанија се стреми да го направи задоволството на клиентот приоритет број еден, тогаш повеќе клиенти ќе бидат привлечени од вашата веб-страница за е-трговија или вашата компанија, но на ист начин одржувањето на тој приоритет може да биде проблематично бидејќи сите активности што ги спроведува компанијата не може да биде 100% точна, секоја компанија мора да има свои проблеми.

Второто значење може да значи софтвер што се користи за управување со односи со клиенти, постојат различни видови на софтвер кои помагаат во мобилизирање на продажбата и клиентите од истата компанија или нејзината веб-страница за е-трговија, овие системи се исто така корисни за промоција на продажбата и складирање на податоци што ги олеснуваат информациите за трансакциите и исто така обезбедете функционалности за маркетинг кампањи и проекција на продажба. За неколку понекогаш администрација преку софтвер полесно и поефикасно е од оној што го водат луѓето.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.