5 иновативни апликации за трговија што треба да ги испробате

апликации

Следно, сакаме да споделиме со вас список на 5 иновативни апликации за е-трговија кои можат да ги користат за купување производи или договорни услуги. Неколку од овие апликации функционираат како пазари или им помагаат на корисниците да откријат нови производи.

Може да најдете и некои Иновативни апликации за е-трговија за е-трговија кои го редефинираат начинот на купување на стоки и услуги.

1. Пролет

пролет

Тоа е апликација која ви нуди пристап до А. извор на фотографии во инстаграм од сите производи што можете да ги купите. Вклучува врвни дизајнерски и луксузни брендови, плус ви овозможува да прелистувате колекции од влијателни издавачи.

Земајќи предвид дека Инстаграм е социјална мрежа која сè повеќе ја користат и дека ги раселува другите, нормално е да размислиме за да го промовираме пред е-трговијата. Се разбира, не сите теми успеваат на Интернет, па затоа мора да утврдите која е најдобрата.

2. Лов на производи

ПЛОД НА ПРОИЗВОД

Тоа е Апликација за електронска трговија што овозможува откривање и споделување на трендовски производи, особено оние во технолошкиот сегмент. Корисниците можат дури и да гласаат за брендови на производи, да вршат пребарувања, па дури и да следат разговори со следбеници на производи.

И покрај горенаведеното, треба да имате предвид дека оваа апликација се фокусира главно на технологијата. Односно, она што ќе го најдете овде се производи поврзани со гикови, гаџети и други, но не со кој било вид на производи. Сепак, ќе најдете игри, книги, апликации, подкасти, итн. кои се слични на таа тема.

Работи многу едноставно, откако ќе го инсталирате, ќе треба да ги барате производите што ви се допаѓаат, со можност да ги зафатите или да ги споделите со други пријатели. Покрај тоа, можете да поставите список на пријатели и, со нив, да можете да видите што прават, производите што ги зачувуваат или сакаат, итн. На овој начин, ако треба да им дадете подарок, секогаш ќе можете да го сторите тоа затоа што ќе можете да видите какви се нивните вкусови за да не пропаднат во кое било време.

Не е добро позната, но вистината е дека, ако вашата е-трговија е поврзана со технологија, тоа може да биде добро место за инвестирање затоа што ќе добиете публика која е навистина заинтересирана за тоа, па доколку ги понудите вашите производи, вие може да ја зголеми веројатноста за продажба. Се разбира, мора да се грижите и за описот на производите и за сликите. Особено последниве бидејќи тие се оние што ќе имаат најголема видливост (сè додека не кликнат на сликата нема да можат да го прочитаат текстот што ќе го поставите на секој за да ги натераат да го купат).

3. Ванело

Ванело

Оваа Апликација за електронска трговија е опишан како „Трговски центар на телефон“, со што на корисникот му се дава храна на поврзани производи, сите објавени од корисниците. Можете да ги следите продавниците и омилените луѓе на едно место, како и да добивате информации за производите персонализирани за корисникот.

Всушност, Ванело се заснова на апликација за да заштеди што некому може да му се допадне, на таков начин што, кога сакате да му дадете подарок, треба да видите само што сакале за да добиете идеја за тоа што сакаат. Со други зборови, тоа е начин на комуникација со луѓето, давајќи им примери на производи поврзани со она што го бараат.

Покрај тоа, не е потребно тие да ја напуштат апликацијата за да можат да купат, тие можат да го сторат тоа во неа преку кредитна картичка.

Естетски, Ванело ќе ве потсети многу на Пинтрест, бидејќи главната атракција на апликацијата се сликите, но можноста за купување без да мора да ја напуштате помага да се направи купувањето поверојатно. Затоа, за е-трговија, да се биде таму може да отвори друг начин да заработите пари со онлајн продавницата, особено затоа што ако остварите добра продажба, тие најверојатно ќе се обидат да го повторат тоа искуство подоцна.

Секако, мора да имате предвид дека публиката за апликацијата е наменета за млади луѓе, особено жени, на возраст од 15 до 30 години. Тоа не значи дека нема постари, но ќе има помалку содржина и поограничен пазар со кој тие луѓе можеби нема да се чувствуваат идентификувани.

Имате и неповолност, а тоа е што има повеќе од половина милион продавници кои ги нудат своите производи. Тоа значи дека конкуренцијата е доста тешка, особено ако се натпреварувате со продавници од целиот свет. Затоа, тука сликите со висок квалитет што се поврзуваат со луѓе се вашата најдобра визит-карта.

4. Подигнете

ПОСТАНУВАЕ

Е Апликација за електронска трговија за купување и продавање картички за подароциЗатоа, корисниците кои ќе го инсталираат на нивниот телефон, можат да пристапат да најдат картички за подароци со попуст од брендовите како што се „Таргет“, „Домашно депо“ и „Мејси“.

Работи многу лесно бидејќи можете да се поврзете со повеќе од 1000 различни брендови, некои од нив се добро познати. И што треба да направите? Па, првото нешто е да истражите голем избор на попусти кои се наведени во апликацијата. Овие попусти се нудат преку картички за подароци за секој што може да ги користи.

Покрај тоа, вие не само што ќе можете да најдете картички за облека, има и продавници, ресторани, салони за убавина, козметички брендови и многу повеќе. Откако ќе ги зафатите, можете лесно да ги користите во продавниците и ќе имате онолку колку што сакате.

Најдоброто од сè е тоа се применливи на многу места, што ви овозможува поголема употреба на овие (и со тоа достигнувате повеќе корисници).

Се разбира, ова на ниво на употреба. Но, ако сакате да ја вклучат вашата е-трговија, само треба да ги контактирате за да видите кои се условите што мора да ги исполните, за да може да има корист и вашата онлајн продавница.

Мора да имате предвид дека станува збор за апликација ширум светот, што значи дека, ако имате доволно среќа да ве примат, ќе излезете низ целиот свет и многумина можеби ќе сакаат да купат од вас. Зошто ти го кажуваме ова? Па, затоа што би било погодно вашата онлајн продавница да се појавува на повеќе јазици, покрај шпански, на пример на англиски, и да ги ажурирате трошоците за испорака надвор од Шпанија (доколку ги немате) за да го направите сето ова јасно пред да имате лошо мислење.

5. Ловот

На Лов

Тоа е апликација за е-трговија што во овој случај им овозможува на корисниците да прикачуваат фотографија од производот што го бараат. Тогаш, заедницата на купувачи ви помага да го пронајдете и купите тој производ по најевтина цена. Потоа, корисниците можат да ги видат трендовите на производите или да ги користат своите вештини за да препорачуваат производи на други луѓе.

Ако порано споменавме апликација фокусирана на технолошки гикови, овој пат ќе ви кажеме за ХУНТ, апликација која е насочена кон светот на модата.

И, како што веќе ви рековме, се заснова на „пребарување и фаќање“ на модни предмети, било да е тоа облека или додатоци. За ова, она што го прави е да има огромна листа на производи и Интернет страници кои се сметаат за одлични референци на модата за да можат да се наведат производи кои се исти или слични на оние што ги барате.

оваа апликација е достапна и за Android и за iOS И се заснова на заедница на таков начин што кога поставувате фотографија затоа што ви се допаднала, целата заедница ви помага да ја пронајдете таа ставка од облека или тој додаток. Покрај тоа, односите се воспоставуваат и во однос на прашањата и одговорите за модата, стиловите на облеката, помошта за појавување, итн

Ова му овозможи да порасне уште повеќе затоа што им помага на луѓето кои го имаат тоа заедничко хоби да комуницираат и да добијат консултантски услуги за слики, консултации со облека, личен купувач итн. лесно.

Што се однесува до неговиот дизајн, тој се заснова, како и во другите апликации, на стил сличен на Pinterest, каде што ви прикажуваат неколку слики со можност дури и да ги купите.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.