Што е 3DCart и зошто треба да го користите во вашата трговија?

3DCart

3DCart е софтвер за кошнички, дизајниран за електронска трговија од која било големина и сегмент. Тоа е моќна платформа за е-трговија што им овозможува на корисниците лесно креирање онлајн продавници и постигнување на посакуваните резултати, благодарение на збир на алатки и карактеристики, вклучително, на пример, управување со нарачки и маркетинг.

Што нуди 3DCart?

За почетници, тоа ви обезбедува ефикасна и моќна платформа за рекламирање и продавање буквално на кој било производ преку Интернет и им нуди на вашите клиенти едноставен и лесен начин за нарачка на производот преку Интернет.

Не само тоа, тоа исто така ви овозможува да имате целосна контрола врз софтвер за е-трговија со користење на безбеден интерфејс за администрација, за да можете да пристапите до системот, да ги проверите податоците на клиентите, да складирате попис, како и да управувате со фактури од кој било компјутер што е поврзан на Интернет.

Исто така ви овозможува да изберете од широк спектар на бесплатни професионално дизајнирани шаблони и секако имате техничка поддршка за да одговорите на какви било прашања или проблем со вашата веб-страница за трговија.

Одлики на 3DCart

Како што веќе споменавме, постојат многу одлики што ги нуди 3DCart и кои се многу корисни за деловна трговија. На пример:

 • Нуди поддршка за нарачки и список на чекање
 • Контрола на залихите, вклучително сериско уредување и сигнали за ниска залиха
 • Поддршка за продажба на дигитални производи
 • Опции на производи, вклучувајќи пакети
 • Домаќини на алатки за оптимизација
 • Поддршка за ваучери, купони, попусти, списоци со желби
 • Увоз и извоз на големо
 • Прилагодливи фактури и следење на пратката
 • Калкулатор за трошоци за данок и испорака
 • Сертификат за PCI

Да заврши само кажи го тоа 3DCart е достапен во пет различни пакети и може да се плаќа месечно или годишно. Добрата вест е што можете да го испробате софтверот бесплатно 15 дена без кредитна картичка и со бесплатна техничка поддршка.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.