Што е Amazon Premium?

премиер на Амазон

Амазон премиер, на шпански јазик познат како Амазон премиум, е услуга која брои повеќе од 100 милиони членови ширум светот и обезбедува пристап до музика, видеа, бесплатна испорака, како и попусти на Prime Day и разни други услуги и понуди специфични за Amazon. Во моментов Цената на месечното членство е 4.99 €, додека годишното членство чини 36.00 €.

За многумина, услугата е бесмислена само за придобивките од испораката, Но, во членството на Амазон премиум има многу повеќе отколку бесплатно проследување и услуги. Следно ќе разговараме за сè што е поврзано Amazon Prime и придобивките до кои можете да пристапите откако ќе станете член.

Што значи да се биде член на Amazon Premium?

Да се ​​биде член на Amazon Premium значи тоа купувачите можат да пристапат до некои предности што ги нема редовниот купувач. Тоа е, членовите на Амазон премиер имаат право на бесплатна еднодневна или дводневна испорака на повеќето артикли, меѓу другите додадени поволности.

Предности и придобивки на Amazon Premium

За оние луѓе кои се повторуваат преку Интернет купувачи на Амазон, оваа услуга им дава можност да имаат корист од предностите на услугата Премиум. Затоа, има добар дел од причини да се претплатите на Amazon Premium, и ние сакаме да разговараме со вас токму за тоа подолу.

Брза, бесплатна и неограничена испорака без дополнителни трошоци

бесплатна испорака Амазон

Без сомнение, ова е едно од најдобри причини зошто треба да се претплатите на Amazon Prime. Со Amazon Premium, сите членови можат да имаат корист од a испорачани за 1 ден на два милиони производи, испорачани за 2 или 3 дена бесплатно на милиони производи без минимално купување, достапен за двата производи продадени и исполнети од Амазон. Оваа услуга е исто така достапна за места за собирање и саботите се вклучени за избор на поштенски кодови.

Од своја страна, бесплатна достава денес, е достапен во повеќе од еден милион производи продадени и исполнети од Амазон во нарачки од 29 €. Членовите можат да ја купат својата нарачка од понеделник до петок наутро и да ги добиваат своите производи од 18:30 до 22:00 часот, оваа услуга е активна во повеќето поштенски кодови на Мадрид и некои од Барселона. Оваа опција се нуди за време на процесот на купување, доколку поштенскиот код е во рамките на понудете бесплатна достава денес.

Во случај на испорака на услуги за време на викенди, значи дека членовите на Amazon Premium можат примајте нарачки во сабота и недела. Услугата е достапна со бесплатна 1-дневна испорака и 2 или 3-дневна испорака без дополнителни трошоци. Не само тоа, клиентите имаат можност да го активираат или деактивираат денот на испорака на адресите што ги сакаат и секако тој е достапен и за широк избор на поштенски кодови.

Како да услуга за испорака на Amazon Locker, тоа значи дека Членовите на „Амазон премиер“ можат да ги подигаат своите нарачки во „Амазон шкафче“ најблиску до вашето живеалиште. Понудена бесплатна 1-дневна испорака со испорака на Amazon Locker, достапна за два милиони производи во продавницата Amazon. Тој испорача 2-3 дена бесплатно со испорака на Amazon Locker за милиони дополнителни производи.

amazon premium spain

Исто така достапно е Услуга за испорака на Колекторските точки, што во овој случај значи дека клиентите можат да ги купуваат вашите производи денес и да ги добиваат бесплатно утре, каде и да изберат. Бесплатната испорака се нуди за 1 ден со испорака на местата за собирање, испорака истиот ден со можност да изберете „Испорака денес“, во кој случај треба да платите 6.99 € по производ. Во моментов има повеќе од 5.700 пунктови за собирање во континентална Шпанија и Балеарските острови.

Во врска со услуга за испорака на денот на лансирање, Ова е услуга во која клиентите можат да ги резервираат своите производи во претпродажба и да ги добијат на денот кога се ослободен со бесплатна испорака. Во овој случај, тој е достапен со бесплатна 1-дневна испорака за широк избор на книги пред продажба, ДВД и видео игри.

Во случајот на П.rime Сега, ова е ексклузивна услуга за членовите на Amazon Premium во градовите Барселона, Мадрид, Валенсија и околните области. Клиентите имаат корист од бесплатната испорака за 2 часа или 1 час за цена од 6.90 € во Мадрид и Валенсија, додека во Барселона стапката е 5.90 €. Десетици илјади производи се достапни, со испораки од 8:00 часот наутро до полноќ, секој ден во неделата во Мадрид, додека во Барселона испораките се вршат од понеделник до сабота од 8:00 до полноќ, недела од 10:00 часот до 22:00 часот

Во Валенсија испораките се од 10:00 до полноќ секој ден во неделата.

Премиер Видео

Премиум на Амазон

Ова е уште една од услугите и поволностите што Amazon ги нуди на членовите на Prime и со кои можат да гледаат филмови и серии, како и Серијалот Prime Originals. Не само тоа, тие исто така имаат корист од бесплатната испорака натаму 1 неограничен ден на 2 милиони производи. Има 30-дневен бесплатен пробен период, по што месечна претплата е 4.99 €.

Членовите на Amazon Premium исто така можат преземете содржина на Amazon Prime Video за да можете да уживате офлајн, благодарение на апликацијата Prime Video. Ова значи дека тие можат да преземаат филмови и серии на нивните мобилни уреди, како што се таблети со Android и паметни телефони, iPhone и iPad. Оваа апликација исто така вклучува функција наречена Х-зраци, со која можете да идентификувате песни и актери, да пристапите до нивните биографии и да откриете тривијални филмови.

Премиелно читање

Во овој случај, станува збор за услуга со која членовите на Amazon Premium можат да пристапат до огромен избор на електронски книги кои периодично се ажурираат. Една од главните предности на оваа услуга е што на клиентите не им е потребен уред Kindle за да уживаат во целата содржина. Тие само треба да ја преземат бесплатната апликација Kindle на нивните iOS или Android уреди и да ги читаат своите омилени книги во секое време.

Премиер Музика

Prime Music е несомнено една од најпопуларните услуги на Amazon Premium, бидејќи нуди многу придобивки за loversубителите на музиката. За почетници, тие можат да ги слушаат сите свои омилени песни на сите уреди што ги користат, од компјутер до таблет или мобилен телефон.

Тоа не е сè, тие можат пристап до над 2 милиони песни и 40 часа музика секој месец без реклами или каков било вид реклама. Тие исто така можат да уживаат во плејлисти и радио станици, како и да имаат корист од режимот офлајн. Ако сакате да ја надградите Amazon Music Unlimited, индивидуалната стапка е 9.99 € месечно, додека семејната стапка е 14.99 € месечно.

Фотографии од Амазон

Ова е услуга што дозволува ексклузивни клиенти на Amazon Premium, резервна копија, организирање и споделување фотографии и видеа директно од вашите мобилни уреди, компјутер и друга компатибилна опрема. Одлично е што на сите фотографии и видеа може да се пристапи од кој било уред и лесно да се споделат со семејството или пријателите.

Друг забележителен аспект на Amazon Photos е дека дури и ако корисникот го изгуби мобилниот телефон или е оштетен, сите зачувани слики и видеа остануваат заштитени во секое време. Откако сликите или видеата ќе бидат зачувани на „Амазон Фотографии“, членовите можат да ги избришат од нивните мобилни уреди за да избегнат непотребен простор.

Престојувајќи во облак, корисниците можат да пристапат до оваа содржина од каде и да се.

грч премиер

Twitch е социјална мрежа и видео платформа ориентирана кон видео игри, каде што секој ден околу 10 милиони играчи од целиот свет се среќаваат со повеќе од два милиони радиодифузери со цел да визуелизираат и да разговараат за видео игрите. Затоа, Членовите на Amazon Premium имаат пристап до Twitch Prime, со кои тие можат да гледаат преноси на оваа платформа без реклами, иако ова е само за оние кои веќе ја договориле услугата.

Корисниците исто така можат да имаат корист од добивање карактери, кожи, возила, како и голем број подобрувања за различни видео игри. Со поврзување на вашата сметка на Амазон, можете дури и да добиете награда на Twitch.

Семејство Амазон

Ова е услуга што клиентите на Amazon Premium можат да ја користат. имаат корист од 15% попуст на сите ваши претплати за пелена, Покрај тоа, тие можат да ги испланираат своите испораки во текот на целата година. Не само тоа, со создавање на профил на вашите деца, можете да добивате персонализирани препораки секој месец.

Приоритетен пристап

Да завршиме, ова е една од услугите што е најдобро ги илустрира придобивките од тоа да сте член на Amazon Premium. Со приоритетен пристап, сите членови на Prime може да пристапи до зделки на Amazon Flash, 30 минути пред да бидат достапни за нормалните купувачи. Ова значи дека тие најверојатно ќе најдат само производи што ги бараат по најдобри цени.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.