Што е тоа Магенто и зошто е тоа важно за трговијата

магента е-трговија

Магенто е платформа за е-трговија со отворен извор, кој на сите трговци на Интернет и сопственици на деловни активности им нуди флексибилен систем на колички, како и целосна контрола над секој аспект, содржина и функционалност на онлајн продавницата. Магенто нуди прилично обемен каталог на алатки за управување, маркетинг и оптимизација на машините за пребарување, затоа се смета за една од најдобрите достапни платформи за е-трговија денес.

Покрај тоа, Способноста на магенто овозможува скалирање на продавниците од само неколку производи и едноставни потреби за лесно проширување на десетици илјади производи без да мора да менувате платформи. Не само тоа, тој нуди важна разновидност на теми и приклучоци кои овозможуваат значително подобрување на искуството на клиентот.

Еден од најдобрите аспекти на Магенто како платформа за електронска трговија, е дека е дизајнирана како апликација што може да ја користи некој што нема дури ни знаење за програмери. Запомнете дека со онлајн продавница има многу аспекти што треба да се конфигурираат на таков начин што тоа колку добро ќе се извршат зависи од визијата што ја имате за бизнисот.

Меѓутоа, кога е потребна поперсонализирана функционалност, тоа е местото каде што е потребно посложено програмирање, но и покрај тоа, можете да најдете голем број упатства и поддршка на Интернет за да ја направите точната конфигурација.

Во врска со придобивките од користењето на Магенто, Прво, мора да се каже дека ова е платформа што е лесна за инсталирање, плус може да се додадат дополнителни дизајни и приклучоци. И не само тоа, технологијата со отворен извор нуди решенија за е-трговија што се скалабилни и флексибилни, покрај платформата што овозможува разни попусти и промоции при регистрација на набавки, таа дури нуди и поддршка за повеќе од 50 платформи за плаќање.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.