Shopp, приклучок за WordPress за вашата трговија

продавница-влечење-е-трговија

Shopp е додаток на WordPress кој работи како одличен приклучок за е-трговија. Тоа е добро кодиран додаток развиен со цел подобрување на перформансите на вашата електронска трговија, како и дојдовен сообраќај. Shopp може да ви помогне да ја направите вашата онлајн продавница полесна за управување и поудобна и за вашиот работен тим и за вашите сопствени клиенти.

Приклучок за електронска трговија Shopp

Овој приклучок може да биде преземете бесплатно преку складиштето за додатоци WordPress и откако ќе се инсталира, имате пристап до низа корисни функции за е-трговија. Всушност, тоа дозволува веб-мастерите ги конфигурираат своите онлајн продавници за неколку минути

Треба да се напомене дека многу дизајни и шаблони се достапни да се создаде професионален изглед за онлајн продавница. Приклучокот се издвојува и за леснотијата со која можете да извршите продажба, да додавате нови производи, да го ажурирате пописот, како и да поднесувате нарачки.

За разлика од другите решенија за трговија, Shopp ви овозможува да управувате со секој аспект од вашата деловна активност за да можете да креирате свои етикети за обработка на нарачки или лесно да преместувате нарачки низ секој чекор, автоматски да ги исполнувате нарачките или сами да преземате контрола.

Не само тоа, со Купувате, имате можност да извезувате нарачки во сметководствени системи, како што се QuickBooks, Intuit, дури и табеларни пресметки во Microsoft Excel. Всушност, Shopp може да се сети на последниот датум на извоз за да може полесно да се прави тековниот извоз на редовна основа.

Приклучокот нуди и неколку безбедносни опции да ги држите натрапниците надвор и да го зголемите искуството на клиентите при прелистување и купување од вашата онлајн продавница. Покрај тоа, постојат и динамични имиња на обрасци кои ви дозволуваат да создадете онолку нови парчиња образец колку што е потребно за извршување задачи.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.