Колку се важни моторите за пребарување за маркетинг на страници за е-трговија?

машини за пребарување

Пребарувачите Тие се најкористените и најпосетуваните веб-страници денес, страници како Гугл и Бинг, тие се страниците на кои секој пристапува кога ќе го отвори прелистувачот. И со оглед на ова, овие страници се најдобро за маркетинг на веб-страница за е-трговија. И тогаш ќе ве запознаеме со различни стратегии за промоција на а веб-страница за е-трговија на овие страници за пребарување.

Мерење

Ова се акронимите на англиските зборови "Пребарувач Маркетинг", Што во превод на шпански значи"Маркетинг на пребарувачи” Ова е терминот даден на начинот на промовирање веб-страници со зголемување на нивната видливост на страниците за пребарување.

На пример, ако пребарувате на страница за пребарување како Google за зборовите "Се продаваат телевизори”, Интернет-страниците за е-трговија што ќе ви се појават први ќе бидат оние што вложиле пари за нивно промовирање во рамките на истите овие страници за пребарување.

Оптимизација

Исто така, се и акронимите што значат на англиски јазик "Пребарување Engine Optimization", Што на шпански значи"Оптимизација на пребарувачот”, Ова е позиционирање што овие веб-страници за пребарување ја даваат на веб-страница, без оглед на целта на веб-страницата.

Оваа дисциплина се смени во последниве години, поради големиот број ажурирања што ги добија, но без сомнение ова е многу важно бидејќи и вашата веб-страница за е-трговија е позиционирана во зависност од два критериума што оптимизација има, кои се авторитет, што се однесува на популарноста што ја има вашата веб-страница, веб-страница која има популарност и висока проценка, ќе биде рангирана на прво место од другите, а другиот критериум е релевантноста на страницата, тука спаѓа и врската што ја има веб-страница со даденото пребарување.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.