Понудете кориснички производи

Понудете кориснички производи

Од почетокот на интернет продажба најдовме огромна предност, практично неистражен пазар заради ограничувањата на постоење малопродажба, со постоечки физички инвентар и подготвена за продажба. Во онлајн продавници магацинот е практично на располагање и може да се модифицира пред да се стигне до крајниот клиент, така што имаме можност да ги модифицираме производот или услугата, па дури и да ги создадеме од нула по погодност на нашиот клиент. И подемот на многу брендови е во овој фактор. Персонализацијата е една од додадени вредности на кои новите генерации им даваат поголема вредност.

Ако сакаме да се впуштиме во пазар за персонализирани производи или услуги, прво треба темелно да анализираме што продаваме:

  • Дали е масовно произведено или чекаме нарачка да го сториме тоа?
  • Дали суровината е секогаш иста или е различна секој пат?
  • Кое би било економското влијание од примената на персонализацијата?
  • Колку повеќе можеме да наплатиме за сопствен производ?

Откако одговоривме на овие прашања, можеме да дефинираме дали е можно да им понудиме на нашите клиенти опција за прилагодување на вашите набавки. Да се ​​потсетиме дека, и покрај тоа што има компании кои целиот свој деловен модел го базираат на персонализација, има и други во кои овој дел е само малку дополнителен, што може да генерира поголема продажба или да го охрабри клиентот да ги направи.

Од првиот случај можеме да земеме како пример Етси, продажна компанија многу слична на Ебеј, со таа разлика што тука се продаваат само персонализирани или рачно изработени производи. Од друга страна, „Епл“ им понуди на клиентите кои ја купуваа својата електроника преку Интернет, можност да снимаат кратка фраза на нив бесплатно. Ова со цел да се поттикнат купувањето преку Интернет и да се избегнат посредници. Без оглед на вашиот случај, анализирајте ги предностите на внесување на персонализација, ќе видите дека може многу да се исплати.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.