Најдобри страници за електронска трговија 2016-2017

Најдобри страници за електронска трговија 2016-2017

Дали имате предмети што треба да ги поштедите и сакате да профитирате наместо да ги фрлате? Немате време да организирате продажба на гаража? Дали сакате да купите нов производ без да заминете од дома? Тогаш сигурно ќе ве интересира да ги знаете најдобрите интернет-страници за да направите продажба / купување на производи; Овие се најдобрите веб-страници за е-трговија 2016-2017 денес.

Craigslist

Оние што започнаа како а мал локален проект за продажба во 1995 година, Креглист стана популарен во САД и потоа стана меѓународен феномен што моментално е достапен во различни земји. Добра опција е да продавате и купувате половни производи како што се мобилни телефони, конзоли за видео игри, книги итн.

Etsy

Доколку ве интересираат рачно изработени производи и стил на гроздобер, Etsy е веб-страница за трговија за вас. Основана во 2005 година, Во моментов Etsy има повеќе од 1.4 милиони активни продавачи. На Etsy можете да купувате и продавате интересни рачно изработени производи, со уникатен и привлечен стил.

Извор на богатство

„Пронајдете сè освен обичното“. Тоа е слоганот на Bonanza, страницата за трговија каде што можете да дознаете од обичните производи. Лесен е за употреба, доколку сакате да креирате своја позиција за продажба, можете да ја прилагодите со создавање на привлечен стил за вашите идни клиенти.

Амазон

Еден од најголемите страници за е-трговија таму, во кој можете да најдете и да купите скоро секој производ што можете да го замислите. Достапно во повеќе од 15 земји, со повеќе од 240 милиони активни корисници; Амазон започна како, во најголем дел, книжарница. Но, со текот на времето се прошири, а денес е многу високо на списокот на најголеми страници за купување преку Интернет.

eBay

Сите сме слушнале за eBay на едно или друго време; Еден од интернет-страници за продажба најголем во светот. Има над 150 милиони активни корисници и е толку популарен што дури се споменува и во холивудските филмови. На eBay можете да најдете сè, од електронски производи, до книги и видео игри. Без сомнение, eBay е најдобар пример за е-трговија во најдобар случај.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.