Издание на Светскиот конгрес за мобилности 2017 година

Мобилен светски конгрес

Ние сме само неколку дена од Издание на мобилниот светски конгрес во 2017 година што ќе се одржи од 27 февруари до 2 март во Барселона. Ова е најважен саем на технологија во врска со технологиите и мобилните уреди во кои ќе бидат презентирани сите достигнувања презентирани во овој поглед.

Меѓу темите што ќе се истакнат оваа година се и оние поврзани со технологии кои промовираат електронска трговија и м-трговија.

Ако размислите да присуствувате Издание на Светскиот конгрес за мобилности 2017 година Препорачуваме да ги посетите овие панели до дополнете ја вашата обука како претприемач во облак:

• Тиендео:

Тенд е апликација посветена на дистрибуција на онлајн каталози и има присуство во 35 земји. Ако барате ефикасен начин да ги добиете своите производи и промоции на повеќе луѓе, ова е вашето место.

• Апликации за спроведување:

Тоа е компанија посветена на имплементација на транзициони решенија за облакот за компаниите. Тоа е добра опција за сопствениците на МСП кои треба безбедно и лесно да ги имаат податоците и информациите од нивната компанија, каде и да се.

• Конектор за забрзување при стартување:

Тоа е компанија посветена на помагање на новите компании да растат преку исполнување на нивните специфични потреби преку 6-месечна програма за менторство. Идеално е ако имате идеја и барате стратегии за нејзино спроведување.

• Проверете ги:

Тоа е компанија која обезбедува платформа за анализа на корисничкото искуство. Ви овозможува различни алатки кои ќе ви овозможат правилно да ја следите целната публика за да можете да ја зголемите продажбата и да освоите нови клиенти.

• Лабораторија за истражување на емоции:

Тоа е компанија која се обидува да им помогне на брендовите да останат присутни во целта на своите клиенти. Тој нуди услуга што ви овозможува да ги мерите емоциите на вашите клиенти во реално време. Понудете конзистентни одговори и генерирајте стратегии за да ги натерате вашите клиенти да се чувствуваат возбудени, внимателни и да се водат кон акција.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.