Прегледи на Пантроник и најчесто поставувани прашања

Мислења за пунтроник

Пунтроник се обидува да понуди нов концепт на продажба на електронски производи преку Интернет. Целосна продажба на услуги со дополнителни трошоци, персонализирана помош во секое време, производи со сите информации и добро опишани и интерактивни карактеристики за да го направите вашиот бизнис поинтересен. искуство во рамките на веб-пазарот.

Работи директно со производители и сопствен магацин, но без да плаќаат скапи кирии за комерцијални простории или вработени кои ги посетуваат, па цените се многу пониски отколку на другите места.

Овој предлог е дел од Канделса, СА, компанија која е посветена на апарати за домаќинство повеќе од 40 години во секторот и со одлична врска со водечки брендови на пазарот.

Puntronic ја има услугата „Пуштање во работа“, Тоа вклучува испорака на предметот до вашиот дом, но не и во порталот за зграда, ако не и дека тие се грижат за инсталирање, стартување и тестирање, како и отстранување на вашиот стар апарат до блиската чиста точка.

El цена на услугата Може да варира, во зависност од производот што го купувате, како и од адресата, но секогаш ќе биде многу попродуктивен отколку да мора да најдете начин да се ослободите од стариот апарат и како да го инсталирате новиот.

Прегледи на корисниците на Puntronic

осврти на клиенти за пунтроник

Ана Муњоз: Одлични цени на производите, пратките што ги нарачав од Пунтроник пристигнаа доста брзо. Два-три дена ништо повеќе. И со многу можности за испорака и наплата за цела Шпанија. Покрај тоа, можете да платите преку картичка, PayPal и разни начини на плаќање за да го олесните начинот на плаќање.

Адријан Морено: Тие имаат разновиден каталог, но оние што ги разгледав нуди цени конкурентни како и повеќето од нејзините ривали на Интернет. Освен ова, има уште малку што да се коментира: Добри работи, како што е можноста за договор за продолжување на гаранцијата за вашите набавки или нејзините менија, едноставни и практични. Контактот по телефон е бавен, но ништо што може сериозно да влијае на оваа импресивна продавница за е-трговија.

Julулио Дуарте: Моето искуство со Puntronic беше најдобро, начинот на купување е многу лесен и домашните услуги се многу ефикасни, бидејќи тие нудат персонализирано внимание и се ослободуваат од старата опрема што веќе не ви е потребна, неспоредлива услуга што повторно би ја користел без сомнение , како и да го препорачаме.

Алиша Лисабон: Тој е уникатен интерфејс, секогаш го добивам она што го барав благодарение на неговиот голем каталог, можам да најдам се што ми треба, организирано од многу специфични категории, па затоа е многу добра опција за купување.

Алиша Хименез: Ја сакам продавницата „Пунтроник“, лесна е за употреба, неверојатно ефтина и со одличен квалитет, затоа бев воодушевен од моето прво купување, многу ефикасната услуга за клиентите, како и многу брзата услуга, дефинитивно би купил повторно.

Дијана Мендез: Обично патувам постојано и купувам повеќето работи преку Интернет, сакам да можете да нарачувате 24 часа на ден, 365 дена во годината, бидејќи, бидејќи не е засновано на физичка продавница, можете да пристапите во моментот кога сакате и од каде сакате.

Елваро Гарсија: Сите производи на едно место, голема, добро организирана продавница преку Интернет, не можев да ги опишам поинаку, со многу опции и услуги што го олеснуваат купувањето квалитетни електронски производи по добра цена. Puntronic е доверлива продавница кога ми треба каков било апарат во мојот дом, не се двоумам да го препорачам.

Хуан Дуран: Најдов одлични цени, не постои начин да се опише величественото искуство што го купував за прв пат во Пунтроник, бидејќи имав направено набавки на други платформи и покрај комплексноста на овие, тие се карактеризираа со слаби услуги за испорака што ја напуштија производи надвор од мојата зграда, тука имав можност да ангажирам целосна услуга така што тие го отстраниа мојот стар замрзнувач и го инсталираа новиот целосно функционален, што на крајот е многу поевтин од ангажирањето некого.

Алан Маркез: Откако ја запознав платформата „Пунтроник“, не купив електронски производи на друго место, тука имам сè при рака, организирано и брзо, со многу добри цени и постојани промоции, како и многу ефикасни и целосни услуги кои оставаат одлично ниво на задоволство на оние што ги купуваме, за што е ценето кога продавницата се труди да ги направи работите како што треба.

Тадеј Арагон: Ја сакам онлајн продавницата, има многу добри цени, јас целосно го препорачувам, особено начините на плаќање, бидејќи ви овозможува да плаќате на повеќе начини, покрај тоа што имате рата за финансирање на производите, одлично за оние од нас кои не имаат толку пари колку да платат на една изложба неколку потребни производи.

Хуго Белтран: Puntronic стана моја омилена онлајн продавница, ги оставив зад себе оние продавници каде и продавачите и нивните производи во повеќето прилики имаат непознато и недоверливо потекло, наместо нив имав најголемо внимание и целосна сигурност дека мојот производ е на пат и без никакви непријатности, тие ја инсталираа и тестираа новата машина за перење што ја купив, немав идеја како да ги направам овие работи, инсталацијата не ми е силен костум, па услугите на Puntronic ме убедија да не купувам повторно од друга продавница, бидејќи сè можам да набавам тука , по подобра цена.

Како да порачате?

Често поставувани прашања од Пантроник

Можете да нарачате од веб-страницата на 365 дена во годината во кое било време. Додадете во кошничка на производот што го сакате или проверете го полето Известете ме на кој било производ што го нема на залиха, за да ве информираме веднаш штом ќе пристигне.

Секој може да купи, само треба да изјавите дека сте во полнолетно време и имате можност да платите преку методи за плаќање.

Кои се достапните начини на плаќање?

Кредитна или дебитна картичка

Можеш плати веднаш ставање на предните броеви, задните три цифри и датумот на истекување за да се потврди.

Puntronic.com им нуди на своите клиенти целосна сигурност дека нивните информации и трансакции ќе бидат заштитени во секое време, со усогласување со највисоките нивоа на електронска безбедност.

Преку PayPal

Најмногу брза и безбедна исплата За купувања преку Интернет, бидејќи плаќањето во овој метод се извршува веднаш, вашата нарачка се управува во моментот кога ќе ја направите уплатата. Во овој вид на плаќање се додава провизија од 3%.

Банкарски трансфер

Овој формулар стапува на сила во случаи кога немате ништо од горенаведеното и мора да го сторите тоа преку електронски или физички трансфер во филијала на банка, така што ви требаат неколку дена за да се одобри, предноста е што вашиот производ ќе биде резервиран, така, ние нема да ја продадеме единицата, сè додека не истече периодот на плаќање во име на корисникот, ситуација што ќе се случи во рок од пет дена откако ќе ја оставите настрана и не ја платите.

Готовина на достава

Методот дизајниран за повеќето недоверливи, ако не сте од оние кои сакаат да ги запишуваат своите квалификации преку Интернет или да ги ставаат вашите кредитни картички, сепак можете да набавите производи на Puntronic, сè што треба да направите е да побарате Метод на испорака на готовина, во која ќе ја платите предметот, во моментот кога ќе ја добиете во вашиот дом, на лицето задолжено за земање, тие ќе ги добијат парите и соодветно ќе го потпишат.

Овој начин на плаќање не е валиден за испораки извршени во наплата, освен ако не станува збор за пошта. Има 3% провизија со минимална набавка од 4 €.

Финансирање

Заедно со ЦЕТЕЛЕМ ние нудиме неверојатни прилагодени можности за финансирање на вашата набавка со месеци без камата.

Само во нарачки над 150 € можете да ја користите оваа услуга. Сè што треба да направите е да пополните краток формулар, во кој брзо ќе бидете информирани доколку CETELEM го прифати или одбие вашето финансирање.

Откако ќе се одобри, можете да изберете месеци во кои сакате да платите, во опсег од 3 до 24 месеци без камата.

Кои гаранции имаат производите на Puntronic?

Законска гаранција

Сите производи продадени од Puntronic Тие имаат корист од законска гаранција за сообразност што трае две години за сите производи откако ќе бидат надвор од продавницата.

Комерцијална гаранција на производителот

Сите производи што ги продава Puntronic вклучуваат гаранција на официјалниот производител, што покрај дефектите во производството, ги опфаќа и можните дефекти или дефекти што се јавуваат за време на гарантниот период.

Puntronic секогаш ќе ги применува условите што секоја гаранција претходно ги утврдува.

Како функционираат продолжувањата на гаранциите?

Покрај гаранцијата на производителот, во Puntronic ви нудиме да ја продолжите гаранцијата за да имате можност да ги покривате вашите производи подолго време.

 • Продолжување на гаранцијата до 4 години:
 • Производи: Бела палета (кујна и апарати)

Тој е одговорен за покривање на сите оние дефекти што можат да се појават во опремата, исто така и оние предизвикани од обична абење. Вклучува труд на техничарите, делови и поместување на опремата, нема да мора да плаќате ништо дополнително.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

4 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   будно dijo

  Не ни помислувајте да купувате во пунтроник, тоа е катастрофална марка, тие служат лошо и во погрешно време, сега го спонзорираат фудбалскиот сабадел и тенискиот сабадаленц, тие мора да спонзорираат нешто затоа што никој не ги знае и тие не Треба да продаваш што било и, само треба да погледнеш дека нивниот број е во црвена боја секогаш кога продаваат помалку на Интернет, немаат залихи и наплатуваат дека не работат, лицето кое ја носи страницата Роза Алсина е несоодветно за носење страницата, но уште полошо тие се директорот на гереналци, бидејќи тој себе си се нарекува ангел Кастро Санчез, што е бескорисно за ова, бидејќи откако компанијата ја презеде компанијата ја тоне со помош на Пау Чавес Флорес, оној кој веќе беше во неизвесност и банкротиран и сега оди на ист начин со Канделса, Еуроникс Каталуња, Тиен 21 Каталуња, и тие го имаат трговскиот директор Ксавиер Пеиг Лопез пошус дека додека му даваат автомобил и плата тој веќе има доволно за да работи не работи , тој исто така го донесе финансискиот директор Лоренцо Моралес Молина од УНЕЦА, внимавајте да имаат само поглед дајте им на овие луѓе

 2.   Слика на замена за место на Марија Хозе Гуера dijo

  Премиум услугата е шега. Без претходно закажување, тие се состануваат во време од 6 часот, ве известуваат пред 30 минути, не се појавуваат, остануваат следниот ден и ве оставаат до крајот на актерската екипа и сè уште не знаат кога ќе дојде. А, тоа сепак треба да го прими апаратот и да пристигне во добра состојба ...

  КОШМАР

 3.   АНТОНИО МОНТАÑО dijo

  На почетокот на април 2020 година, во состојба на тревога ми се расипа фрижидерот, купив еден од реномирана марка, фрижидерот пристигна изгребан на горниот дел, но поради посебните околности за испорака во тој период не сфатив дури после неколку часа откако беше правилно распакувано ... Оттука контактирам со PUNTRONIC добивам најразлични упатства и неисполнети обврски: испраќајте фотографии, контактираме со техничката служба, ви испраќам врата без логото на брендот ... ќе консултирајте се со брендот ... додека не успеат СЕ СЕ ДОСТИГАТ МЕ НЕФАСТО.

 4.   ЕРИКА dijo

  Купив неколку апарати за моите родители, на 4 година, и од 01 (микробранова, машина за перење и машина за миење садови) имаа само 2021 на располагање, микробранова печка; машината за перење пристигна на 3-ти и машината за миење садови за неколку дена без да потврди. (чека информации од производителот)
  Во средината на месецот тие го потврдија приемот на машината за перење алишта, и рековме да почекаме неколку дена да видиме дали ќе пристигне машината за миење садови и со тоа да направиме единствена пратка и инсталација.
  Од 01 ми велат дека немаат датум за испорака на машината за миење садови и им велам да ја откажат машината за миење садови и да ми ги вратат парите и да ми кажат датумот на испорака на другите два апарати.
  Одговор: е-пошта каде што ќе ми кажат дека машината за перење веќе не е достапна до 12-ти и микробранова печка и немаат датум на испорака (НО АКО СЕ МИЕ ТИЕ ВЕADЕ ПЛАТЕНИ)
  ГИ ПРОДАВААААТ МОЈА АПАРАТИ И МЕ ОСТАВААТ БЕЗ НИВ, ОТКАКО МЕСЕ 1 МЕСЕВ ИМАТЕ ПАРИ НА СВЕТА СМЕТКА.
  Тие ми испратија порака во која информираат дека ќе ја откажат нарачката и ќе ги вратат парите, но не ми дадоа објаснување зошто ги немаат моите апарати и ги продадоа.


  НЕДОСТАВЕН ПРОФЕСИОНАЛИЗАМ