Конференција за е-трговија во живо, настан што не можете да го пропуштите

Слика на настанот за е-трговија

Дали имате онлајн продавница или размислувате да ја поставите? Дали треба да добиете одговори од професионалци на вашите прашања поврзани со вашиот бизнис? Ако одговоривте да на некое од овие прашања, сигурно сте заинтересирани за настанот Конференција за е-трговија во живо.

Во текот на еден ден ќе можете да дознаете за бизнис преку Интернет, но исто така и за маркетинг. Што повеќе, тотално е бесплатно.

Што е конференција за е-трговија во живо?

Учествувајте во настанот за е-трговија

Тоа е првиот настан за е-трговија во Стриминг, во кој 12 говорници ќе разговараат со вас за тоа како да создадете бизнис преку Интернет, трикови за да се одржи и да се биде успешен, зошто е важно да имате добар дизајн на онлајн продавницата, што да направите за да привлечете посетители и тие да станат потенцијални купувачи, и многу, многу повеќе за еден ден кој ветува дека ќе биде единствен и посебен.

Бидејќи сите знаеме дека за да имате бизнис преку Интернет, не мора да вложувате време и пари само во она што би можеле да го наречеме „убавото лице“, кое вклучува име на домен и дизајн, но исто така мора да знаете како да работите текстовите за да им се допаѓаат на посетителите и, според тоа, и на Google.

И, ако исто така можете да се одлучите за награда, добро еј ... подобро, нели? 🙂

Кои говорници ќе учествуваат на настанот?

Бидејќи ќе биде уникатно, мораше да има учество на вистински професионалци кои не само што се во секторот долго време, туку и знаат сè што е потребно за да го совладаат ... и да го совладаат без проблеми. Така, тие ги имаат овие дванаесет звучници:

 • Anоан Болуда: кој е консултант преку Интернет и сопственик на порталот курсеви boluda.com.
 • Ева Лакале: Одговорен за веб маркетинг во Престашоп.
 • Jordорди Ордожез: консултант и обучувач за е-трговија.
 • Исмаел Руиз: консултант за маркетинг на содржини.
 • Вивијан Франкос: што управува со хаштагот што го идентификува вашиот настан, бренд, производ или услуга.
 • Марија Дијаз: управувач со земја доплер.
 • Марк карол: Експерт за оптимизација и BlackHat.
 • ХуанКа Дијаз: Инвеститорот од предната страна во агенцијата за развој jdevelopia.com.
 • Слика на зачувување на местото на Фернандо Ангуло: кој е раководител на меѓународни партнерства во Семруш.
 • Карлос комора: CTO на hepta.es и развивач на PrestaShop и Joomla!
 • Армандо Салвадор: Обучувач за PrestaShop.
 • Дејвид Ајала: Тој е креатор на мрежата soywebmaster.com и #seorosa.

Кога ќе се одржи и каков е распоредот?

Ако имате деловна активност преку Интернет, ќе ви треба помош за да ја тргнете од земја

Може да го видите настанот во живо следниот ден Ноември 12. Willе започне во 9:30 часот наутро и ќе заврши во 20:30 часот. Се разбира, ќе има пауза за ручек за ручек.

Сите разговори ветуваат, но ако требаше да препорачаме некои, тоа ќе беше на anоан Болуда во 10 часот, а на Хуан Каа Диаз во 17 часот. Со овие двајца ќе можете многу да го подобрите вашето електронско тргување. Секоја помош е добредојдена

Ако сакате да се пријавите кликнете овде и искористете ја можноста да научите од најдобрите.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.