Конгрес за е-волуција 2017 во Ва Valадолид

Следно 5 октомври 2017 ќе се одржи на Саемот во Ваladадолид на 5-ти Конгрес за е-волуција во организација на Ел Норте де Кастилја. Настан кој обединува неколку од најважните експерти за дигитална трансформација на нашата земја, што е одлична можност да ги откриеме најновите новости за промена што е сè поприсутна во сите компании во светот.

Иако главната тема на Конгресот е дигитална трансформација, таа опфаќа и други области како на пр роботика, На социјалните мрежи и развој на бизнисот во дигиталното време.

Говорници на настанот

На горната слика можете да ја видите комплетната листа на говорници на настанот.

Агенда на Конгресот за е-волуција 2017 година

Денот започнува со анализа на потребата веќе да се има дигитална стратегија во рамките на организациите со Луис Мартин, Извршен директор на Barrabés Biz, Виктор Фернандез, Извршен директор на Соба Мате и Франциско Руиз Антон, Раководител на јавна политика и односи со владата Google Шпанија.

Следува втор блок посветен на вештачка интелигенција со Рубен Мартинез, Директор за развој на бизнис АСТИ, и Мигел Сирвент, научен комуникатор.

Потоа доаѓа ред на социјалните мрежи, каде ќе имаме соработка со Карлос Мачо, Управувач со содржини во Wallapop и Даниел Годој, Директор на дигитален маркетинг на Пепсико Југозападна Европа.

Попладне ќе продолжиме со анализа за светот поврзан со Диего Сегре, Потпретседател на когнитивни решенија на IBM Шпанија, Португалија, грчки и Израел и Емилио дел Прадо, Претседател на економија на податоци и управувачки партнер на EPUNTO Interm.

За да го заклучам интересниот ден, ќе затворат три изложби на успешни приказни со:

  • BlaBlaCar со Хамес Родригез де Сантијаго, Генерален директор Шпанија и Португалија
  • Тутелус, со неговиот извршен директор Мигел Кабалеро
  • Orange3 со својот основач и извршен директор Хуан Луис Гонзалес.

Билетите се веќе во продажба и Можете да ги купите за 35 € со кликнување тука. Постојат и специјални попусти за невработени, студенти и сл., Кои можат да се добијат од само 25 €.

Исто така, Actualidad е-трговија е официјален медиумски партнер на настанот, па ако имате на ум да присуствувате и сакате да не запознаете лично Контактирајте не.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.