Кои се најголемите трговци на мало во светот?

трговците на мало

Е-трговијата со себе донесе модернизација на многу компании, кои треба да се ажурираат за да се променат и технологијата, компании како што се Костко, Таргет, Лоус, се компании кои се на пазарот многу години, но на крајот заостанаа поради бум на електронска трговија, но позитивно е што овие и многу повеќе компанија на "мало„Или малопродажбата се ажурираше и досега има многу такви тие доминираат на пазарот на мало.

Следно ќе објавиме кои се најголемите „малопродажни“ компании во светот.

Продавници за Вол-Март

Убедливо најголемата компанија во малопродажба што постои денес, не е само познато ширум светот, туку има и неколку институции на меѓународно ниво, со профит до повеќе од 16 милијарди долари, Вол-Март исто така има свои страници за е-трговија во различни региони во светот.

Основана во Соединетите држави во државата Арканзас во 1962 година, Овие продавници нудат производи, од храна, до облека, апарати, книги, садови за лов и риболов, храна и материјали за домашни миленици, до аптека и различни видови козметика. Тоа е најголемата компанија во светот според „трговците на мало"Е загрижен.

Насловна депо

Оваа малопродажна компанија е една од најголемите кога станува збор за градежни материјали, подобрување на домот и самодоверба. Оваа малопродажна компанија е број еден во светот за самодоверба, проследена со други продавници за малопродажба такви какви што се Лоу и ОБИ, има во своја сопственост нешто повеќе од 2,000 продавници во САД, Канада, Мексико и Кина.

Освен што имаат страница за е-трговија каде што луѓето од различни региони можат да пристапуваат, да пребаруваат и да купуваат различни видови производи за да ги подобрат своите домови.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.