Како успешно да продавате производи на Shopify

продавница

Денес купувањето преку Интернет стана најшироко користен метод за купување. Продажбата на овој начин вртоглаво се зголеми и откако поминавме низ затворање поради пандемијата Ковид-19, уште повеќе.

Не можејќи да го напуштите домот, страв од инфекција и ограничувања тие нè охрабрија да ја искористиме продажбата преку Интернет.

Причината е едноставна. Купувањето во онлајн продавница е лесно, удобно и брзо. Покрај тоа, не е важно во кое време сакате да извршите набавка или кога, бидејќи е-трговијата е достапна 24 часа на ден, 7 дена во неделата. Со само еден клик го имаме она што го сакаме на нашиот праг за помалку од 48 часа.

Дали имате мал бизнис и дали размислувате да отворите своја онлајн продавница? Продолжете да читате затоа што во овој пост објаснуваме сè што треба да знаете за да можете да ги продавате своите производи продавница.

Што е shopify?

За да ја освежиме вашата меморија, ќе ве потсетиме што е и што се состои од продавницата. Купувај е CMS за е-трговија што ви овозможува да дизајнирате своја сопствена онлајн продавница по ваш вкус без потреба од знаење за програмирање.

Тој е многу едноставен, флексибилен и процесот на градење продавници е многу интуитивен и ефикасен. За неколку минути ќе имате своја сопствена онлајн продавница без да губите многу време. Shopify е еден од најлесните CMS на пазарот.

Покрај тоа, таа е најновата во платформите за е-трговија и е многу успешна меѓу деловната администрација, оттогаш поддржува повеќе од еден милион компании во 175 земји.

Оваа платформа е што ги користат компаниите за управување со нивните веб-страници е-трговија, маркетинг, продажба и сродни операции.

Како работи Shopify?

Ако сакате да ја стартувате вашата е-трговија преку shopify, мора да изберете правилна продавница според вашите потреби. Имате 3 планови за продавници:

 • Основна продавница: е наједноставниот план за создавање неограничени производи и категории со две сметки на вработените. Тоа чини околу 26 евра месечно.
 • План за продажба: може да имате 5 сметки и да имате можност да креирате извештаи за успешност. Тоа чини околу 72 евра месечно.
 • Напредно купување: Овој план е идеален за големи бизниси, во кој е можно 15 вработени да имаат пристап до контролната табла. Тоа чини околу 273 евра месечно.

Предности на Shopify

Имајте сметка shopify нуди многу предности што ја користиме можноста да ви кажеме подолу:

 • Неговото создавање и управување е многу едноставно. Ако сакате да започнете да продавате малку по малку, ова е идеална платформа. Можете да креирате, прилагодувате и дизајнирате ваш сопствен блог за да ја промовирате вашата продавница.
 • Во продавницата имате предност да го вклучите хостингот, така да нема да се грижите за брзината на вчитување на вашата е-трговија.
 • Друга предност на оваа платформа е тоа ќе имате добра услуга за клиентите преку форуми, разговори или е-пошта.
 • Вие го имате предност во можноста да имате статистика за вашите клиенти (купувајте повисоки плаќања) за да ја водите вашата стратегија за продажба.
 • Shopify има повеќе од 70 меѓународни валути за плаќање што им овозможува на вашите клиенти да имаат многу објекти за време на плаќањето.
 • Значи, не мора да се грижите за даночното прашање, shopify автоматски се грижи за државните даноци на вашата земја.
 • Willе бидете свесни за сите продажби, оттогаш shopify прифаќа и управува со нарачки за неколку секунди и ве известува веднаш преку мобилни известувања или е-пошта.

Како што можете да видите е многу едноставно и брзо да создадете своја сопствена онлајн продавница со shopify. Постојат многу предности што оваа платформа ги нуди за да можете да ги продавате вашите производи преку Интернет.

Иако shopify пристигна релативно неодамна во нашата земја, веќе има одлична турнеја во САД и во англосаксонскиот свет. Без сомнение, тоа е платформа што дојде да остане.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.