Инспиративни примери за продавници за производи од трговија

Продавници за производи за трговија

Што прави одлична страница за производи од трговија? Јас би рекол дека тоа е мешавина од неколку фактори, вклучително и употребливост, употреба на слики, коментари и јасни информации за купувачите.

Еве неколку одлични примери, со намера да потенцирате неколку примери за интересни и иновативни страници.

Fitbit

Fitbit има само неколку производи, па затоа е поспособен да креира детални страници со производи како оваа од повеќето веб-страници за е-трговија.

Софа.com

Страниците се освежувачки контраст со некои други трговци што продаваат софа, со нивните сјајни реклами за продажба и бескаматни кредитни реклами. Тоа е интересна продавница на која вреди да се обрне внимание.

Тајната на Викторија

Препорачано од многу луѓе, страниците за производи тука се добро дизајнирани, а големините и боите се лесни за уредување.
Опциите за сродни производи се многу добро направени, со малку мини страници за производи што им овозможуваат на корисниците да изберат бои и големини пред да додадат во нивната торба.

Модна облека

Одлични страници за производи со многу детали. Употребата на слики е обележана овде, со пет погледи на фустанот, видео со производот и слики на клиенти кои го носат фустанот.

Ова е многу корисно бидејќи покажува како фустанот изгледа кај луѓето, со дополнителен бонус за социјален доказ. Овие луѓе го купиле и уживале во производот, па зошто да не го пробате сами?

Бетабранд

Ова е интересен деловен модел, каде што корисниците финансираат облека во замена за попусти на готовиот производ.
За новите клиенти концептот е објаснет многу јасно, со одлични слики на производи за да се поткрепи, што ги прави да го разберат концептот многу брзо.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.