Влијанието на електронската трговија во иднина

Влијанието на електронската трговија во иднина

-

Електронска трговија oe трговија стигна до повеќето земји во светот со пристап до Интернет и се чини дека нејзината иднина е уште поветувачка, благодарение на огромен потенцијал за раст што оваа алатка ја постигна во последните години и влијанието на електронската трговија во иднина.

На почетокот на 20-тите, беше промовиран во САД продажба на производи по каталог. Трговија на големо со претприемачи сонуваа да стигнат до купувачи од градовите и направија револуција во индустријата создавајќи привлечни каталози со фотографии за да привлечат нови клиенти од друго место.

Е-трговија во иднина

Неколку децении по дваесеттите години се појави телевизијата, а со тоа и познати телевизиски реклами, кои ја одржуваат индустријата во живот. Сè што требаше да направите е да се јавите и да нарачате. До раните 90-ти, процесот за промовирање на производи и услуги беше дополнително поедноставен. Благодарение на Интернет, корисникот може направете ги своите набавки од каде било во светот, без потреба за плаќање на вработените и во кое било време од денот.

На телевизијата и беа потребни 38 години да достигне 50 милиони корисници, бројка што интернетот ја достигна за само четири, со многу побрзо проширување на информациите, т.е. најдобрата алатка за комерцијална промоција на тековниот глобален пазар.

Во 2005 година се предвидуваше дека Растот на електронската трговија би бил 40% во Шпанија. На изненадување на сите, во 2007 година порасна за 60%, што се претвора во продажна вредност од 10,908,000 УСД, и на овој експоненцијален начин е како е-трговијата расте до достигнување на нивото на влијание денес.

И тоа е за што знаеме удобноста што нуди моќ за купување во кое било време од денот, од вашиот дом, ла сегуридад дека системот нуди, брзина и разновидност достапни се некои од многуте точки во корист на електронската трговија.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.