Безбедност во трговијата, како да ги заштитите клиентите

безбедност

Кога сме сопственици на еден онлајн продавница знаеме дека нудиме сигурна средина за да нашите клиенти се од витално значење да продолжиме да расте нашиот бизнис. На главна грижа на клиентите е да знаете дека вашите банкарски податоци се безбедни и не работат ризик да бидат клонирани.

Благодарение на напредокот во електронска безбедност, многу протоколи за заштита од кражба се применуваат со што на хакерите им станува сè потешко да ги искористат предностите на онлајн купувачите. Но, со ова, се појавија нови загрижености кои ги разочаруваат клиентите и за кои тие мора да се спроведат. нови безбедносни мерки да направите купување преку Интернет.

Безбедноста на електронската трговија ги штити клиентите

Нашите клиенти сега имаат загриженост за квалитетот на производот и условите за испорака. За нив е важно да знаат дека производот што ќе им биде доставен е ист како оној што го нарачале и ги има сите карактеристики со кои биле рекламирани, покрај тоа што пристигнале на точната адреса во утврденото време. Тие исто така сакаат да имаат а политика за враќање на плаќањето ако не ги исполнува вашите очекувања или пристигне неисправно
Добар начин да ги понудите овие безбедносни служби тоа е преку платформа за плаќање. Најпознат и широко користен е PayPal.
Овие страници служат како медијатор помеѓу купувачот и продавачот, задржување на парите од трансакцијата се додека двете страни не потврдат дека се задоволни. Услуга како оваа, исто така, нуди услуга за вршење плаќања без да мора да споделувате банкарски детали.

Ние мора да ги понудиме нашите клиенти различни протоколи што ја гарантира безбедноста што ја бараат во текот на целиот процес на купување. Од кога ќе се нарача производот и се изврши уплатата, сè до моментот кога ќе го примат и ќе проверат дали е токму тоа што го сакале. Да забораваме секогаш дека доброто шопинг искуство е од суштинско значење за да се вратат клиентите.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.