Услуга на клиенти за МСП на Интернет

Услуга на клиенти за МСП на Интернет

Сите онлајн претприемачи во одреден момент се соочуваат со заеднички проблем што се појавува кога продажбата почнува да расте: можност за присуство сомнежите, загриженоста и коментарите на сите клиенти, особено кога тие се компании со малку персонал. Многу пати нема дури ни оддел специјализиран за ова прашање. Следно, ние ве запознаваме 3 чекори дека може да продолжите да им давате добро услуга за вашите клиенти без да го жртвувате вашето време и без дополнително да го одвлекувате вниманието од вашиот персонал.

Бидете јасни со вашите производи:

Секогаш вклучувајте онолку информации колку што мислите дека се релевантни за вашите клиенти. Пожелно е да не се зема ништо здраво за готово. Што се однесува до производот, наведете димензии, бои, тежина и материјали. Исто така, мора да бидете многу јасни за логистичките процеси, вклучително и времето, начините на плаќање, компанијата што ќе ги испорача и времето на испорака. Во оваа последна точка, секогаш е подобро да наведете малку повеќе време, за да дозволите какви било проблеми или непријатности што можат да се појават за време на патувањето.

Направете страница со најчесто поставувани прашања:

Повеќето од вашите клиенти ќе ги имаат истите сомнежи и грижи. Осигурете се дека делот со најчесто поставувани прашања е видлив на вашата веб-страница. Направете ги што е можно појасни и дадете кратко, концизно и прецизно објаснување одговарајќи на прашањето.

Дефинирајте средство за директна комуникација:

Може да биде е-пошта, социјална мрежа или разговор преку Интернет. Важното е што секогаш го одредувате проценетото време на одговор и вреди да се обезбеди телефонски број, исклучиво за прашања на кои им е потребно персонализирано внимание.

Запомнете дека задоволните клиенти ќе ве разгледаат повторно при нивното следно купување, затоа следете ги овие чекори за да ги решите сите нивни проблеми.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.